Dekoracje · dodatki do domu · pokój dziecka · Porady · Projekty · Wystrój

Pokój w chmurach. Czyli aranżacja pokoju dla dziewczynki

Szukając pomysłu na aranżację pokoju dla dziecka powinniśmy skupić się przede wszystkim na jego wieku, potrzebach, zainteresowaniach oraz poznać jego charakter. Pomoże nam to stworzyć dla niego idealne wnętrze, w którym będzie czuło się swobodnie i komfortowo. Aranżacja pokoju w chmurach powstała dla 7 letniej Natalki, której ulubionymi kolorami są niebieski i żółty. Te kolory od razu skojarzyły mi się z latem, niebem i ciepłym słońcem. Natalka jest już w wieku szkolnym , dlatego jej pokój powinien spełniać wiele zadań. Powinien być jednocześnie sypialnią, pokojem zabaw oraz miejscem do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Po odbyciu krótkiej rozmowy z Natalką i jej rodzicami wróciłam do domu i od razu zabrałam się do pracy. A oto co udało mi się stworzyć dla małej Natalki.

pokój w chmurach

Aranżacja pokoju dla dziewczynki- ważne aspekty:

Kąt sypialniany

Sypialnia Natalki znajduje się w zacisznym kącie pokoju. Podstawą w tym miejscu jest oczywiście łóżko z wygodnym materacem. Na ścianie za łóżkiem oraz na skosie (nad głową) położona jest tapeta w delikatne chmury. Będąc na łóżku Natalka będzie czuła się jakby leżała wśród chmur. Jeśli chodzi o tapetę, najlepsza do pokoju dziecka sprawdzi się tapeta na fizelinie. Są one funkcjonalne ze względu na to, że nie kurczą się przy nakładaniu, są trwałe i można je myć delikatnymi środkami.

Kącik do nauki

Kąt do nauki dla dzieci szkolnych jest drugim najważniejszym miejscem w pokoju dziecka. Duże biurko dające przestrzeń do odrabiania lekcji jest tu kluczowym elementem. Tak samo wygodny fotel dostosowany do wieku i wzrostu dziecka. Wybierając miejsce na kąt do nauki, pamiętajmy by biurko nie stało tyłem ani przodem do okna. Naturalne światło jest bardzo ważne, a ustawiając biurko bokiem do okna unikniemy oślepiania dziecka lub zasłaniania go.

pokój dla dziewczynki

Miejsce do zabawy

Wiadomo, że miejsce do zabaw jest dla dziecka najważniejszą kwestią. W pokoju Natalki jest on w centralnej części pokoju, gdzie zawieszona została huśtawka. Idealnie pasuje ona do pokoju w kolorach lata. Huśtawka to nie tylko świetna zabawka i ozdoba pokoju, ale także duże wsparcie rozwoju motorycznego dziecka. „Duża motoryka” polega na rozwijaniu sprawności ruchowej malucha, dzięki której dziecko jest w stanie rozwijać „małą motorykę”, czyli pisanie oraz zdolności manualne.

pokój w chmurach

Strefa przechowywania

Do pokoju Natalki wybrałam lekkie, białe meble. Dużą szafę na ubrania, regał na zabawki, drugi na przybory do szkoły, półki na książki oraz skrzynie na zabawki. Skrzynia na zabawki muszę powiedzieć, że jest czymś genialnym. Jest w stanie pomieścić wiele zabawek, co sprawia, że pokój sprząta się błyskawicznie.

pokój w chmurach

Dodatki

Nie od dziś wiadomo, że dodatki są tak zwaną wisienką na torcie. W pokoju Natalki została postawiona „drabina do nieba”. Jest ona świetną dekoracją, na której możemy powiesić na przykład cotton ballsy. Zapalone pod wieczór dają cudowny efekt, a nocą delikatnie rozświetlają pokój – jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które nie lubią spać w ciemności. Taką drabinę można wykorzystać na milion sposobów, wystarczy tylko puścić wodzę wyobraźni. Na przykład w grudniu może stać się dekoracją świąteczną poprzez powieszenie na niej ozdób bożonarodzeniowych. Z kolei wiosną można na niej powiesić doniczki z bratkami i kilka sztucznych motyli i ptaszków lub wiosenny wianek. Polecam stronę: 4home.pl oraz etsy.com na których możemy znaleźć takie cudowne dodatki.

Kolejnym dodatkiem są zwiewne firanki i delikatne białe zasłony. Puszysty, miękki dywan, który tworzy izolację od podłogi, dzięki niemu Natalka będzie mogła bawić się nawet na boso. Wisząca lampa przypominająca chmury oraz półki nad łóżkiem w kształcie chmur – to wszystko sprawia, ze pokój jest spójny, przytulny i z charakterem pasującym do małej Natalki.

Tak wygląda moja aranżacja pokoju dla dziewczynki, zapraszam również do zapoznania się z innymi moimi aranżacjami, które znajdziesz tutaj:

Pokój chłopca

Jak urządzić pokój nastolatka

Romantyczny pokój dla nastolatki

Jak urządzić przedpokój

Biało czarna sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *