Pokój dziecięcy · Pokój młodzieżowy · Porady · Projekty · Wystrój

Pokój nastolatki z nutą romantyzmu

Romantyczny pokój nastolatki, tak – takie wnętrza to ja lubię projektować. Dlatego chciałabym się pochwalić moją aranżacją wnętrzarską jaką był pokój nastoletniej Zuzi.

Zuza, to spokojna i wrażliwa osoba, lubiąca zwierzęta, zwłaszcza konie. A ulubione kolory to biały, czarny i czerwony. Jest odważną dziewczyną z duszą artystki, a moim zadaniem było stworzyć pokój jej marzeń.

Urządzając pokój nastoletniemu dziecku, musimy zdać sobie sprawę, że oni już wiedzą czego chcą. Są świadomi swoich zainteresowań i mają swoje oczekiwania co do wystroju swojego pokoju. Projektując ten pokój wzięłam pod uwagę przede wszystkim zdanie samej zainteresowanej. Po rozmowie z nią już wiedziałam jak jej pokój ma wyglądać, aby czuła się w nim dobrze i komfortowo.

Pokój podzielony jest na strefę odpoczynku i nauki. Kolorystyka jaką wybrałam to biel, berze, szarości z dodatkami w kolorze czerwonym i czarnym. Jeżeli jesteście na etapie urządzania pokoju swojej nastoletniej pociechy odsyłam Was po postu, w którym opisałam na co zwrócić uwagę przy projektowaniu pokoju dla nastolatka.

 

  • Pokój nastolatki-strefa odpoczynkupokój nastolatki

Strefa odpoczynku jest bardzo ważna, tu ważną rolę gra łóżko z wygodnym materacem. Ale czy wystarczy tylko wstawić łóżko, aby wszystko było OK? Czy kąt sypialniany musi być nudny? Otóż nie. Postanowiłam zaprojektować romantyczny kąt z angielską boazetią na ścianie, która dodaje elegancji, do tego subtelna tapeta w pasy i ozdobne poduchy. Świetną ofertę na jaśki dekoracyjne oraz inne dodatki można znaleźć na 4home.pl dużo ludzi nawet sobie nie zdaje sprawy, że wystarczy położyć na kanapie, fotelu czy łóżku kilka ozdobnych poduch, aby wnętrze stało się o wiele przytulniejsze. Romantycznym dodatkiem jest tu również baldachim, który wprowadza magiczną atmosferę i to była moja taka „kropka nad i”.

  • Pokój nastolatki-strefa naukipokój nastolatki

W tym miejscu musi znaleźć się przede wszystkim biurko z wygodnym fotelem, nie zapominając o dobrym oświetleniu. Ale strefa do nauki jest nie tylko miejscem do odrabiania lekcji, ale również jest miejscem do spełniania swoich pasji. Dla mojej miłośniczki koni postanowiłam ścianę nad biurkiem udekorować piękną tapetą przedstawiającą białego konia (do kupienia na aliexpresie).

 

  • Pokój nastolatki-przestrzeń do przechowywaniapokój nastolatki

Tu postawiłam na głęboką zabudowę, w której można schować nie tylko ubrania, ale również można schować rzadziej używane przedmioty.  Obok biurka stoi regał na zabawki a z drugiej strony komoda na szkolne książki, przybory i rzeczy związane z pasją Zuzy.

Powiem szczerze, że bardzo podoba mi się efekt końcowy, ale największą nagrodą była dla mnie zachwycona mina Zuzki, gdy zobaczyła projekt swojego pokoju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *