Pokój dziecięcy · Porady · Rękodzieło · Wystrój

Jak pomalować krzesło farbą w spray’u

Malowanie mebli i nadawanie im nowego wyglądu jest moim wielkim hobby. Bardzo lubię te momenty, w których mogę wziąć pędzel i nucąc pod nosem ulubioną piosenkę tworzyć coś nowego ze starej rzeczy. Choć lubię malować pędzlem, to jednak od jakiegoś czasu chodziło za mną, aby pomalować coś farbą w spray’u. Okazja nadarzyła się bardzo szybko. Będąc u swojej mamy, w komórce z rupieciami znalazłam stare, przepiękne krzesło. Do tego w świetnym stanie, bez żadnych pęknięć czy zniszczeń-wprost idealne!:) od razu miałam wizję wstawienia go do pokoju synka. Kolor koniecznie musiał być żywy i radosny – padło na kolor żółty:) Pobiegłam więc do sklepu, kupiłam 2 puszki farby i przystąpiłam do pracy:) Nie sądziłam, że malowanie mebli farbą w spray’u może być tak proste, a efekt tak dobry:) Nieco niżej przygotowałam krótki tutorial z mojej pracy.

Tak wyglądało krzesło przed malowaniem.

A tak chwilę po malowaniu.

Co będzie potrzebne:

  • mebel – w moim przypadku jest to krzesło
  • papier ścierny
  • ściereczka
  • farba w spray’u
  • folia ochronna (malarska)

Zanim zaczniesz malować meble farbą w spray’u wiedz, że:

  1. Farba w spray’u ma bardzo intensywny zapach i okropnie się pyli. Dlatego jeśli macie możliwość – malujcie na dworze. Ja swoje krzesło malowałam na balkonie, miałam trochę uchylone drzwi, napyliło mi się do mieszkania i miałam po tym sporo sprzątania, ale to już inna historia:) Dlatego: UWAGA zamykajcie drzwi balkonowe! 🙂
  2. I jeszcze jedna wskazówka: nakładajcie cienkie warstwy unikniecie przez to brzydkich zacieków.

No to do dzieła:

Matowimy krzesło

Za pomocą papieru ściernego matowimy powierzchnię mebla, aby usunąć łuszczącą się farbę i jakieś zadziorki. Następnie wilgotną ściereczką usuwamy pył  i kurz z krzesła. 

Malowanie

Puszkę ze spray’em musimy wstrząsnąć tak  minutę/dwie i nakładamy pierwszą cienką warstwę, rozpylając farbę tak z odległości 20-30 centymetrów. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, nakładamy drugą.      

I krzesło gotowe:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *