Styl

Wnętrze w stylu vintage

styl vintage

Styl Vintage to przede wszystkim łączenie stylów i przedmiotów z dawnych czasów w taki sposób, aby wszystko do siebie pasowało. Główną cechą tego stylu jest połączenie nowoczesności z elementami dekoracyjnymi z dawnej epoki. Oczywiście dodatki vintage nie muszą być stare-mogą być stylizowane na takie, ale moim zdanie więcej charakteru dodadzą prawdziwe stare rzeczy. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy myślą o stworzeniu takiego stylu u siebie do poszperania na strychu u babci lub wybrania się na targ staroci- można tam znaleźć naprawdę przepiękne rzeczy.

Najprostszym sposobem, aby stworzyć u siebie styl vintage, jest dodanie do nowoczesnego wnętrza kilku dodatków w stylu retro, np. stare radio, gramofon lub telefon. Ciekawie wyglądają kolorowe poduchy, narzuty czy zasłony, kanapa koniecznie w tapicerce w kwiaty– te rzeczy wniosą bardzo dużo ciepła do mieszkania. Ściany koniecznie w pastelowych kolorach lub wzorzysta tapeta w stylu retro . Ten sty kojarzy mi się trochę z zagraconym mieszkaniem, ale bardzo ciepłym i przytulnym.vintage styl

Jest on stylem, który początkowo zaistniał w modzie. Młodzi ludzie chcąc się wyróżnić zaczęli nosić ubrania stylizowane na dawne epoki lub mieszać współczesne ubrania z ubraniami zakupionymi w second-handach. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 25 lat są zwykle uznawane za vintage. Bardzo szybko ten styl przeniósł się do wnętrzarstwa. Jako ciekawostkę napiszę , że nazwa „vintage” pochodzi z terminologi winiarskiej i oznacza „stary rocznik wina”.

Styl vintage nie stroni od połączeń awangardowych i szokujących , jest to styl dla osób chcących pokazać swój indywidualizm. Najpopularniejszy jest styl vintage-romantic, czyli ciepłe kolory, kolorowe, kwiatowe motywy – takie ciepłe i przytulne mieszkanie. Natomiast styl vintage-glamour to mieszkanie pełne przepychu z elementami nowoczesnymi takimi jak szkło, chrom, srebro.

W skrócie styl vintage to łączenie przeciwieństw, które można osiągnąć na dwa sposoby: wnosząc stare, stylowe meble do nowoczesnego wnętrza lub do starego mieszkania ze starymi meblami wnieść nowoczesne elementy.

wnętrze vintage