Wystrój

Dodatki do kuchni w stylu retro

Zawsze chciałam, aby moja kuchnia była pełna w dodatki w stylu retro. Opływowe kształty charakteryzujące ten styl oraz kremowe kolory, to jest to, co bardzo mi się podoba. Dlatego chciałabym pokazać jakie rzeczy można wykorzystać w kuchni, aby stworzyć klimat trochę z czasów naszych babć.dodatki retro

Sprzęt

Zacznę od dużych gabarytów, czyli od sprzętu agd. Decydując się na taki sprzęt od razu wniesiemy niezwykły klimat do naszej kuchni.

czajnik retro

mikrofalówka retro

piekarnik retro

Puszki i pojemniki

Ale sprzęt agd to nie wszystko, ważne są dodatki – stojące na półkach i blacie puszki na ciastka,pojemniki na mąkę, cukier, makaron, czy przyprawy.

puszka retro

pojemnik na mąke retro

pojemnik na mąkę

pojemnik na przyprawy

puszka retro

pojemnik retro

Chlebak

Widziałam wiele pojemników na chleb w stylu retro, ale ten jakoś najbardziej przypadł mi do gustu. Może dlatego, że wieko chlebaka to praktyczna deska na której możemy pokroić pieczywo.

chlebak retro

chlebak retro

Naczynia emaliowane

Uwielbiam je. Takich naczyń po prostu nie może zabraknąć w retro kuchni.

naczynia emaliowane

dzbanek emaliowany

dzbanek emalowany

Ceramika

I tu można zaszaleć. Kolorowe talerze, miski, pękate dzbanki na wodę, takich rzeczy nie należy chować w zamkniętych szafkach- postawmy je za oszkloną szafką lub po prostu  na widoku.

ceramika retro

dzbanek retro

dzban retro

Stylizowane uchwyty

Z pewnością dodamy kuchni charakteru retro, gdy zastosujemy stylizowane uchwyty, na przykład ceramiczne.

uchwyty vintage

Bateria

To jest to czego w takiej kuchni nie może zabraknąć – bateria z kurkami. Takie krany zawsze kojarzyły mi się ze starymi domami, gdzie odkręciwszy kurek najpierw słychać „stukanie” w rurach zanim woda wypłynie z kranu. No coś wyjątkowego w takiej baterii według mnie jest.

złota bateria

Stare młynki do kawy

Pamiętam, że u mnie w domu wykorzystywaliśmy taki drewniany ręczny młynek do mielenia nie kawy a pieprzu, do kawy był żarnowy już elektryczny młynek, który wciąż działa i stoi na mojej pułce.

młynek retro

młynek żarnowy

Butelki z korkiem

W dzieciństwie piłam oranżadę w korkowanych butelkach, do dziś mam sentyment do takich butelek.

butelki z korkiem

butelki z korkiem

Pamiętam też butelki z syfonem. Największą zabawą przy tym było nabijanie ich specjalnymi nabojami.

butelka z syfonem

Sztuće

Sztućce stylizowane na styl retro są okropnie drogie, dlatego zachęcam do połażenia po rynkach. Tam często można znaleźć starocie, albo można też wybrać się do babci i podkraść jej choć kilka sztuk.

sztuśce retro

Jeśli wykorzystamy choć kilka z tych rzeczy w swojej kuchni zagwarantujemy sobie wyjątkową i niepowtarzalną kuchnię – kuchnie pełną ciepłych kolorów, pełną pozytywnej energii i z pewnością będzie to kuchnia zachęcająca do ciągłego przebywania w niej.

retro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *