Styl

Wnętrze w stylu nowoczesnym

nowoczesne wnętrzeStyl nowoczesny to przestrzeń, prostota oraz minimalizm. Ważnym elementem nowoczesnego wnętrza jest funkcjonalność oraz zasada – „mniej znaczy więcej”. Trzeba zaznaczyć, że nowoczesne wnętrza nie są dla wszystkich – osoby, które lubią ciepłe i przytulne pomieszczenia z pewnością będą źle czuły się w surowej aranżacji stylu nowoczesnego. Hasłem przewodnim tego stylu stało się zdanie wypowiedziane przez słynnego architekta Louisa Sullivana: „Forma podąża za funkcją”. Czyli funkcjonalność jest tu najważniejsza i nie ma tu miejsca na dekoracyjne dodatki, miękkie poduchy czy bibeloty.

nowoczesna kuchniaStyl nowoczesny to przestrzeń, prostota oraz minimalizm. Ważnym elementem nowoczesnego wnętrza jest funkcjonalność oraz zasada – „mniej znaczy więcej”Przestrzeń w stylu nowoczesnym jest bardzo ważna, wyburzając ściany uzyskać można ogromną przestrzeń, a podział pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami uzyskuje się poprzez zastosowanie różnych kolorów czy też materiałów wykończeniowych. Bardzo popularne w nowoczesnym wnętrzu jest antresola, która jeszcze bardziej powiększa wnętrze. Podłogi w stylu nowoczesnym są gładkie – można tu zastosować materiały takie jak płytki ceramiczne, beton, drewno egotyczne lub można pokryć podłogę żywicą epoksydową. Jeżeli chodzi o ściany, tu można pokusić się na zastosowanie materiałów takich jak cegła, beton lub tynk strukturalny. Materiały te doskonale podkreślą surowy, a nawet industrialny charakter wnętrza. Trochę ciepła i miękkości w takim wnętrzu dodaje oświetlenie, które można potraktować także jako sposób kreowania przestrzenią. Ocieplić wnętrze mogą również stosowane z umiarem dodatki na przykład czarno-białe fotografie, modne gadżety czy sztukę nowoczesną.

nowoczesna sypialniaMeble oraz elementy wyposażenia w mieszkaniu nowoczesnym są proste i geometryczne, bez zdobień czy ornamentów. Styl nowoczesny bardzo lubi szkło, często stosowane (choć nie tylko) przy ścianach działowych. Obok szkła najczęściej wykorzystywanymi materiałami jest stal, kamień, a także drewno egzotyczne i nowoczesne tworzywa sztuczne, skóra oraz drewno. Natomiast ulubionym kolorem jest naturalna biel, którą można zestawiać z różnymi odcieniami szarości.

Styl nowoczesny jest głównie dla osób, które nie lubią wnętrz pełnych bibelotów czy kolorowych tkanin, jest to wnętrze dla osób lubiących przestrzeń, prostotę i minimalizm.

nowoczesne wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *