Styl

Wnętrze w stylu ludwikowskim

sofa ludwikStyl ludwikowski jest stylem, który został stworzony na polecenie Ludwika XVI znanego z wyśmienitego gustu. Jest to styl bardzo elegancki, bogaty w zdobienia i drogie dodatki.

Meble nawiązujące do tego stylu mają kształt falisty, łagodny i zaokrąglony, wykonane z ciemnego drewna, tapicerka najlepiej gdyby była w delikatne pasy. Charakterystyczne w meblach w tym stylu są ozdobne, zaokrąglone nogi stołów, krzeseł, foteli, sof i szaf , a także zdobienia na frontach mebli. Często pojawiają się złocenia, które dodatkowo podkreślają przepych mebli. Meble w stylu ludwikowskim powinny sprawiać wrażenie bogactwa i przepychu, ale oprócz tego powinny być funkcjonalne i wygodne.styl ludwikowski

Podłoga powinna być drewniana, natomiast ściany najlepiej pokryć pastelowymi kolorami lub lakierowaną boazerią, obiciami z tkanin lub tapetami (również w ciepłych i jasnych kolorach). Jeśli chodzi o dodatki, nie może tu zabraknąć kryształowych żyrandoli, grubych dywanów, kominka czy świeczników. Całość wnętrza powinna tworzyć charakter przytulnego i ciepłego wnętrza.

Wnętrze w stylu ludwikowskim spodoba się z pewnością osobom, które nie lubią nowoczesnych aranżacji wnętrz. Jest to styl dla osób lubiących ciepłe, eleganckie i bogate wnętrza.

styl ludwikowski