Styl

Wnętrze w stylu industrialnym

styl industrialnyStyl industrialny to wyrafinowana prostota, chłodna przestrzeń, neutralne kolory oraz awangarda. Jest to surowy styl przemysłowy, gdzie ściany wyglądają jak w starej fabryce, a dodatki to jedynie proste przedmioty lub grafiki przedstawiające techniczne elementy- mosty lub miasta. Główną cechą stylu industrialnego to duże powierzchnie, wysoki sufit, prostota, oszczędność formy i materiałów.

Podstawowym materiałem w urządzaniu mieszkania w stylu industrialnym to metal, a także szkło, cegła i beton, co daje wrażenie artystycznego wnętrza-nie do końca wykończonego, ale zarówno klimatycznego i ekskluzywnego. Meble zrobione są z drewnianych skrzynek lub stali, tak samo jak krzesła i stoły. Meble w takim wnętrzu powinny być proste i funkcjonalne. Na zasłony, firany czy dodatki nie ma tu miejsca. styl industrialny

Styl industrialny, to przede wszystkim przestrzeń, którą można osiągnąć poprzez użycie odpowiednich kolorów- kolory jasne i chłodne dadzą wrażenie oddalenia (optycznego powiększenia wnętrza), ułożenie warstwowe kolorów natomiast optycznie wydłuży i poszerzy wnętrze. Zastosowanie luster również stwarza iluzję powiększenia wnętrza, tak samo jak zastosowanie małej ilości elementów wystroju. A ułożenie sprzętu w jednym poziomie sprawi wrażenie porządku.

styl industrialnyKolorystyka we wnętrzu industrialnym to barwy naturalne i chłodne- głównie jest to biel, ale również szarości, brązy oraz ceglana czerwień. Na ścianach dobrze wygląda odsłonięta cegła lub beton, natomiast betonowa podłoga bardzo mocno podkreśli poprzemysłowy charakter mieszkania.

Charakterystyczne dla tego stylu są widoczne kable, rurki, instalacje elektryczne, elementy konstrukcji – im więcej tego wszystkiego na widoku, tym lepiej. Jeśli chodzi o oświetlenie- to zdecydowanie minimalizm, żarówki zwisające na kablach będą wygląda idealnie, można również zastosować metalowe klosze oraz techniczne oświetlenie.lampa industrialna

Wnętrza w stylu industrialnym są dla osób ceniących sobie indywidualizm, lubiących chłodne przestrzenie oraz prostotę. Jest to styl dla osób, którym podobają się aranżacje wnętrz rodem z fabryki i magazynów.

 

industialne wnętrze
Źródło: www.decoist.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *