Dekoracje · dodatki do domu · Porady · Rękodzieło · Wystrój

Kompozycja komunijna ze świeżych kwiatów krok po kroku

Kompozycja komunijna ze świeżych kwiatów. Jak ja lubię świeże kwiaty! I jak tylko mam możliwość zrobienia kompozycji kwiatowej cieszę się jak dziecko:) Kilka dni temu wykonałam kompozycje kwiatowe na komunię i nie omieszkam się nimi pochwalić, a przy okazji pokaże też jak wykonać takie małe bukieciki na stół komunijny.

Kompozycja komunijna – co będzie nam potrzebne:

  • białe wazoniki
  • gąbka florystyczna
  • świeże kwiaty
  • ozdoba komunijna

Wykonanie:

Kupujemy kwiaty, najlepiej w kolorach pasujących do wystroju stołu. W moim przypadku były to kolory srebra i bieli, dlatego zdecydowałam się na jasne kwiaty: białe róże, delikatne eustomy, biała gipsówka oraz gałązki eukaliptusa, które zostały delikatnie pofarbowane na biało, co dało efekt szaro-srebrny. 

Odpowiednio wycięte i namoczone wcześniej w wodzie (parę godzin, a najlepiej całą noc) gąbki florystyczne wkładamy do ceramicznych wazoników. 

Następnie wbijamy w nią kwiaty. Zaczynamy od róż, przycinamy łodygi do odpowiedniej długości, czyścimy z kolców jeśli są i wbijamy kilka sztuk na środku.

Wokół róż wbijamy eustomy (jedne z moich ulubionych kwiatów)

Uzupełniamy gipsówką i gałązkami eukaliptusa.

Na koniec wbijamy ozdobę komunijną. Ja swoją wykonałam sama z zaproszeń komunijnych (pozbierane po rodzince) doskonale pasowały do całej reszty wystroju.

I kompozycje gotowe.

A jak wyglądał cały wystrój komunijny możecie zobaczyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *